Za prokupačke karatiste 17 medalja

0

Na 13. Međunarodnom karate turniru “TOPLICA OPEN 2017”,  na kojem je učestvovalo 30 klubova iz Srbije, Republike Srpske, Makedonije, Crne Gore i Rumunije, prokupački karatisti su osvojili 17 medalja.

Ovo je bio kontrolni turnir pred Svetsko prvenstvo koje će se u oktobru održati u Mađarskoj, a više od 350 karatista takmičilo se u katama i borbama.

Trener Karate kluba “Topličanin” Dražan Cvjetković izuzetno je zadovoljan nastupom prokupačkih karatista.

– Na ovom turniru karatisti “Topličanina” osvojili su ukupno 17 medalja, od kojih pet zlatnih, četiri srebrne i osam bronzanih – rekao je Cvjetković.

U generalnom plasmanu prvo mesto zauzeo je Karate klub “Feniks” iz Vranja, drugo “Šampion” iz Krive Palanke-Makedonija, a treće karatisti iz Blaca. Takmičenje su organizovali Karate klub “Topličanin” i Opština Prokuplje.