Pobede prokupačkih sportskih klubova

0

Teže nego što se očekivalo fudbaleri Topličanina došli su do novih bodova. Pred više od 1000 gledalaca na stadionu kraj Toplice prokupčani su savladali Jastrebac iz Blaca rezultatom 3:2 poluvreme 1:0.

Strelci za Topličanin bili su Stanković koji je postigao 2 gola i Paunović. Ovom pobedom Topličanin je i dalje na deobi prvog mesta sa SFS Borcem iz Paraćina i gotovo je izvesno da će njihov duel u pretposlednjem kolu u Prokuplju odlučiti o novom članu Srpske lige Istok.

Rukometašice Topličanina savladale su u Vlasotincu istoimenu ekipu rezultatom 40:27 i tako dva kola pre kraja imaju sjajnu priliku da se domognu Super B lige. Nijednog trenutka pitanje pobednika nije dolazilo u obzir. Rukometašice Topličanina pokazale su da su mnogo bolja i kvalitetnija ekipa.

Rukometaši Topličanina savladali su ekipu Vranja u pretposlednjem kolu prvenstva Super B lige rezultatom 29:28 poluvreme 16:13. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Cvetković sa 7 golova dok se kod gostiju istakao Vokši sa 9 golova. Ova utakmica imala je i humanitarni karakter gde je za lečenje Nikoline Josić prikupljeno 10.000 dinara.

Karatisti Topličanina nastupili su na 11. tradicionalnom regionalnom karate turniru u Blacu. Osvojena je ukupno 21 medalja i to 5 zlatnih, 4 srebrne i 12 bronzanih.

U prvom kolu košarkaške letnje lige Jug košarkaši Probasketa savladali su na svom parketu Moravac Pečenjevce rezultatom 92:52.