Prokupačke rukometašice na pragu Super lige

0

Kad je bilo najpotrebnije rukometašice Topličanina su odigrale najbolje. U derbiju i najvažnijoj utakmici u sezoni savladale su u Žitorađi istoimenu ekipu i direktnog konkurenta za najviši plasman rezultatom 34:26 poluvreme 16:10.

Tokom čitave utakmice pobeda prokupčanki nije dolazila u pitanje. Bile su bolje u svim segmentima igre, odigrale su najbolje kad je bilo najvažnije i uz veliku podršku sa tribina došle su na korak do Super lige. Do kraja prvenstva ŽRK Topličanin će odigrati još 4 utakmice protiv realno slabijih protivnika gde je apsolutni favorit a za plasman u viši rang neophodne su sve pobede.

– Ostvarili smo veliku pobedu u jednom sjajnom ambijentu. Zahvalio bih se svim igračicama na sjajnoj partiji i navijačima na podršci tokom svih 60 minuta. Slede nam do kraja nešto lakše utakmice ali moramo biti vrlo oprezni jer su nam neohodne sve pobede do kraja prvenstva, rekao je Ivan Petrović trener ŽRK Topličanin.

Sa druge strane, fudbaleri Topličanina nastavili su sa serijom dobrih igara i pobeda. U okviru 23. kola savladali su kao gosti ekipu „Žitorađa“ rezultatom 3:1 poluvreme 2:0. Strelci za Topličanin bili su Lazarević, Stojković i Cvetković dok je gol za domaćina postigao Jovanović. Ovom pobedom Topličanin se zadržao na deobi prvog mesta fudbalske zone Zapad.

Rukometaši Topličanina doživeli su poraz na svom terenu u susretu sa Dubočicom rezultatom 24:23. Rezultat rukometne utakmice ostao je u senci, jer je ona igrana za Nikolinu. Prikupljeno je 24. 275 dinara, a novac su dali igrači, rukovodstvo kluba i gledaoci, kojih je bilo u većem broju nego inače u Sportskoj hali „Dr Zoran Đinđić“ .