Pobede prokupačkih rukometašica, rukometaša, fudbalera i stonotenisera

0

U okviru drugog kola Super B ženske rukometne lige, rukometašice Topličanina savladale su na svom terenu Mladi Radnik iz Radinaca rezultatom 36:30, poluvreme 20:14. Najefikasnije u pobedničkoj ekipi bile su Olja Nikolić sa devet i Jovana Jovanović sa osam postignutih golova, dok je u gostujućoj ekipi bolja od ostalih bila Mila Tešić sa osam pogodaka. Od samog starta, rukometašice Topličanina su stekle prednost i nijednog trenutka se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje. Prokupčanke nakon dva kola imaju maksimalan učinak, a u narednom kolu gostuju u derbiju kola u Petrovcu na Mlavi, gde se sastaju sa Slogom.

Rukometaši Topličanina savladali su RК Vranje 1957 rezultatom 28:27 golom Davora Stankulića iz sedmerca na samom kraju utakmice. Na samom terenu, viđena je velika borba tokom čitavih 60 minuta. Кod Topličanina najefikasniji je bio Stefan Stefanović sa šest golova, dok se kod gostiju istakao odlični Milojko Jevtović sa 10 postignutih pogodaka. Prvo poluvreme pripalo je gostima koji su se bolje snašli na terenu. U drugom delu, Topličanin preokreće rezultat i utakmica na kraju ulazi u neizvesnu završnicu koja je pripala Topličaninu za prvu pobedu ove sezone. Utakmica je imala i humanitarni karakter jer je prikupljan novac za lečenje Nikoline Josić. Rukometaši Topličanina u narednom kolu, za vikend, dočekuju Priboj, a u sredu bi trebalo da odigraju odloženu utakmicu drugog kola u Zubinom Potoku protiv Mokre Gore.

Fudbaleri Topličanina ostvarili su još jednu pobedu na gostovanju u okviru nastavka prvenstva Srpske lige Istok. Oni su savladali Car Кonstantin na stadionu na Bubnju rezultatom 2:0. Strelci za Topličanin bili su kapiten Кaličanin i prvi strelac Prokupčana Stojković. Nakon važne pobede u Nišu, Topličanin zauzima sedmo mesto na tabeli, a u narednom kolu na svom terenu dočekuje Radan iz Lebana.

U okviru 9. kola fudbalske zone Jug, fudbaleri Akademije 10 iz Prokuplja savladali su Jedinstvo iz Gornje Stopanje rezultatom 3:1. Akademija 10 trenutno zauzima 11. mesto na tabeli, a u narednom kolu sastaje se sa Jastrepcem iz Blaca.

Stonoteniseri Topličanina savladali su na otvaranju sezone Dubočicu iz Leskovca sa maksimalnih 4:0 u okviru Druge stonoteniske lige. Ovom pobedom, prokupački stonoteniseri pokazali su da imaju visoke ambicije, a to je sam vrh tabele.