Slavlje Partizana u Kruševcu

0

Partizan je večeras u Kruševcu overio 26. titulu , pobedom protiv Napretka sa 2:O. Crno – beli su osvojili titulu šampiona, a Napredak su na 28 bodova ostavili da svoju sudbinu za opstanak u ligi šampiona tražiti u predstojećem meču protiv Donjeg Srema.

Titulu prvaka države Partizana overeni su golovima Branka Ilića i Andrije Živkovića. Crno – belima je i remi bio dovoljan, ali sada imaju nedostižnih 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu koja je neočekivano poražena od kragujevačkog Radnićkog sa 1:2 i oprostila se od tiutule, pa je lider osigurao zvanje šampiona tri kola pre kraja prvenstva.

Meč nije bio ni počeo, a već je bilo problema – sudija Santrač nije dozvolio da lopta krene sa centra sve dok se navijači Partizana ne sklone sa ograde ispred tribine koju su skroz ispunili iza jednog od golova. Zbog toga su kapiten Saša Ilić i Vladimir Volkov otišli do “grobara” i utakmica je počela sa pet minuta zakašnjenja.

Prvu veliku šansu za Napredak imao je Trujić, ali je on gotovo prazan gol promašio. Truijić je u drugom poluvremenu imao još jednu šansu, ali je lopšta pogodila u prečku.

Slavlje Partizana označneo je velikim bakljadama njegovih navijača na kruševačkom Stadionu Mladost. Utakmica je bila proglašena mečom visokog rizika, ali nekih zapaženih incidenata nije bilo.