Uspešan vikend za prokupačke sportiste i klubove

0

U okviru 9. kola odbojkaškog prvenstva Druge lige Istok odbojkaši „Topličanina“ savladali su u Nišu ekipu „Desetke“ sa maksimalnih 3:0 po setovima. Nakon devet odigranih kola „Topličanin“ zauzima treće mesto sa rezultatom od šest pobeda i tri poraza.

Košem Vladimira Bjeletića u poslednjoj sekundi utakmice košarkaši „Prokuplja“ savladali su favorizovani „Rtanj“ u Boljevcu rezultatom 84:82. i tako krunisali jednu od najboljih partija ove sezone. Najefikasniji kod pobednika bio je Bjeletić sa 21 poenom a istakli su se još i Šubarić sa 18, Milenković 17, Stanković koji je postigao 16 koševa i Petrović koji je upisao 10 poena. U narednom kolu prokupčani na svom parketu dočekuju „Mladost Vesnu“ iz Bele Palanke.

Ovog vikenda je u Leskovcu,u organizaciji karate kluba „Sensei“ održan 11.međunarodni karate turnir „Trofej Leskovca 2015.“.Na takmičenju je nastupio 21 klub sa blizu 250 takmičara iz Srbije i Makedonije. Karatisti “Topličanina” osvojili su ukupno 8 medalja. Zlatne medalje su osvojili Bogdanović Natalija i Mladenović Lana u borbama pojedinačno, srebrne Ilić Ilija u katama pojedinačno, Marković Aleksandar u borbama pojedinačno i Miks tim u katama.

Maratonac iz Prokuplja Igor Stanojević pobedio je na maratonu u Novom Sadu, koji je organizovao Atletski klub Fruška gora, ostavivši drugoplasiranog takmičara 5 minuta iza sebe. Ovo je poslednje organizovana maratonska trka po programu za ovu godinu. Stanojević kaže da je staza bila naporna i zahtevna ali da je uložio veliki trud i pobedio. Stanojević je pre samo 15 dana trčao maraton u Hrvatskoj i bio treći ali ga to nije sprečilo da ponovo istrči odlično.