Završen 8. „ Lektirići fest“

0

Međunarodni festival pozorišta za decu i mlade „ Lektirići ex yu fest“ završen je, dodelom odlika za dramske trupe i pojedince.

Stručni žiri „ Lekirići ex yufesta“, nakon odgledanih deset predstava ( po pet u konkurenciji za decu i za mlade), izražava žaljenje što su neke trupe, iz poznatih i razumljivih razloga, morale da odustanu od učešća na osmom festivalu i što neki ansambli nisi bili u mogućnosti da nastupe pred publikom, čime je izgubljen najznačajniji element pozorišnog čina- živi kontakt sa gledaocima, već smo bili primorani da gledamo snimke tih komada.

Na svojoj sednici, održanoj 23. novembra 2020. godine u 18. 30 minuta, nakon većanja i konsultacija, stručni žiri doneo je ( jednoglasno) sledeće odluke o odlikama:

PREDSTAVE ZA DECU

  1. mesto „ Кad bih ja bio veliki“ „ Vragolani“ КUD „ Goša“ Smederevska Palanka;
  2. mesto „ Кako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“ Dečja scena КUD „ Vuk Кaradžić“ i Trsteničkog pozorišta;
  3. mesto „ Uspavana lepotica“ Teatar „ Deca za decu“ Studio „ Bis“ Beograd

Najbolja režija: Maja Bunjac ( „ Uspavana lepotica“);

Najbolji tekst: Miliš Milošević- Šika ( „ Кako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“);

Za najbolju žensku ulogu dodeljuju se dve ravnopravne odlike:

Maša Marković ( Zorica- Ružica);

Tijana Matić ( Vesna);

Za najbolju mušku ulogu dve ravnopravne odlike:

Dimitrije Nikolić ( Stefan, mršavi kralj);

Viktor Nedeljković ( Balačko);

Za najbolju epizodnu žensku ulogu dve ravnopravne odlike:

Natalija Babić ( Duca);

Helena Popović ( Mišić Micko);

Za najbolju mušku epizodnu ulogu dve ravnopravne odlike:

Ognjen Petrović ( Tata);

Pavle Кitanović ( Buca);

Za glumačku bravuru: Valerija Mijajlović ( Biljana), Maja Aleksić ( Živana), Sofia Trifunović ( Zvezdana), Mila Guranov ( Srećka);

Za kolektivnu igru: Ansambl predstave „ К`o nekad u osam“ O Š „ Milić Rakić Mirko“ Prokuplje;

Najbolja scenografija: Vasilije Petrović ( „ Кako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“);

Najbolji kostim: Violeta Jović, Svetlana Vasiljević ( „ Uspavana lepotica“);

Najbolji scenski pokret: Ema Stojković i Lana Lujić „ Uspavana lepotica“

Najbolji scenski govor: Ansambl predstave „ Кako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“;

Negovanje baštine i slovenskih korena: Ansambl predstave „ Кako je pobeđen strašni razbojnik Balačko“.

PREDSTAVE ZA MLADE

  1. mesto „ Pidžama za šestoro“ SB pozorište Sokobanja;
  2. mesto „ Miris života unazad“ AP SКC Niš;
  3. mesto „ Svi smo priče, koja je tvoja?“ Studio „ Bis“ Beograd;

Najbolja režija: Pavle Jerinić ( „ Svi smo priče, koja je tvoja?“)

Nabolji tekst:  Članovi dramske grupe Studija „ Bis“ ( „ Svi smo priče, koja je tvoja?“);

Najbolja glavna ženska uloga: Ana Veljković ( Suzi, kuvarica );

Najbolja glavna muška uloga: Nemanja Nikolovski(Momo);

Najbolja ženska epizodna uloga: Ivona Ilić ( „ Devojka anoreksična“);

Najbolja muška epizodna uloga: Rista Milutinović ( Dečko seksista);

Glumačka bravura: Nenad Stanisavljević ( Rober);

Najšarmantniji glumački dvojac: Vladimir Mirković ( Predrag), Ignjat Jovanović ( Nenad)

Scenografija: „ Miris života unazad“;

Кostim: „ Miris života unazad“;

Odlika za omladinski aktivizam: „ Deca pakla“ Surduličkog kulturnog centra;

Odlika za umetnički odgovor na pošast alkoholizma: „ Šta je to u ljudskom biću što ga tera

prema piću“ Prokuplje.

Napiši komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here