Završen prvi meč baraža: Metalac – Napredak 3:1

0

U prvom meču raspleta baraža za Superligu večeras je dominirao Metalac iz Gornjeg Milanovca. Domaćin je pobedio kruševački Napredak sa 3:1.

Pobeda se već nazirala na početku utakmice, kad je u 18. minutu za Metalac dosuđen penal. Loptu sa bele tačke u mrežu Napretka uputio je Denić, koji je vodjstvo Metalca na 2:O povećao u 33 minutu.

Odmah potom, samo što je lopta ispucana u igraište, Napredak je u 34. minutu pogotkom Mame Ndjaye smanjio vođstvo Metalca na 2:1. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, a tako je i ostalo do poslednjeg sekunda utakmice, koja je produžena na 3 minuta.

Isticao je 93 minut, a Metalac je u već viđenoj opuštenoj atmosferi na terenu povećao vođstvo na 3:1. Sudija je odmah potom odsvirao kraj utakmice.

Napredak je u ovom meču vodio novi trener Ljubiša Stamenković, koji je na klupi zamenio Slavka Matića.

Revanš meč baraža igraće se za sedam dana u Kruševcu, takođe od 19 časova.