Uspešan sportski vikend za prokupačke sportiste

0

Rukometašice Topličanina nastavile su sa serijom dobrih igara i pobeda. U okviru nastavka prvenstva Super B lige savladale su na svom terenu ekipu Mladog Radnika iz Radinaca rezultatom 27:22 poluvreme 14:10. Najefikasnije u ekipi Topličanina bile su Danijela Kričak sa 6 golova, Marina Lalić sa 5, Gergana Grozdanova i Olja Nikolić sa po 4 pogodaka. Sredinom prvog poluvremena rukometašice Topličanina dolaze do 4 gola prednosti koju su uspešno uspeli da zadrže do samog kraja utakmice i da zabeleže još jednu vrednu pobedu.

Fudbaleri Topličanina zabeležili su pobedu u okviru nastavka fudbalskog prvenstva zone Jug. Prokupčani su savladali u Medveđi ekipu Jablanice rezultatom 3:1 poluvreme 1:0 za domaće. Utakmica je prekinuta u 75. minutu jer su fudbaleri Jablanice napustili teren i nisu želeli da nastave nakon što im je sudija u toku utakmice opravdano pokazao dva crvena kartona. Nakon toga jedan igrač Jablanice samovoljno je napustio teren usled čega je isključen, zatim su domaći iscenirali nekoliko povreda usled čega utakmica nije mogla biti nastavljena. Do prekida Topličanin je bio mnogo bolji posebno u drugom poluvremenu, postigao je tri gola a strelci za Topličanin bili su Kaličanin u 60. minutu, Arsić u 67. i Jovanović u 73. minutu.

U okviru nastavka prvenstva Treće futsal lige KMF Prokuplje igrao je nerešeno 4:4 u Bujanovcu sa ekipom Zufo. Nakon 18 odigranih kola KMF Prokuplje zauzima 4. mesto sa 28 osvojenih bodova.

Odbojkaši MOK Topličanin 97 poraženi su na svom terenu od Kosovske Mitrovice u okviru poslednjeg kola odbojkaškog prvenstva Prve B lige sa 3:0 ( 25:27, 19:25, 23:25). Utakmica je bila bez rezultatskog značaja jer su odbojkaši Topličanina već obezbedili plasman u viši rang odnosno u Prvu ligu Srbije.